مقالات

 

23 مهر

4-آمینوفنول (یا پارآمینوفنول یا پ-آمینوفنول) ترکیب ارگانیک با فرمول H2NC6H4OH است. به طور معمول به عنوان یک پودر سفید در دسترس است، معمولا به عنوان یک توسعه دهنده برای فیلم سیاه و سفید استفاده می شود که تحت نام Rodinal عرضه می شود.

22 مهر

بنزوتریازول ( Benzotriazole) یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاب‌کم ۷۲۲۰ است. شکل ظاهری این ترکیب، جامد است.

22 مهر

سیلان یک ترکیب معدنی با فرمول شیمیایی SiH4 است .سیلان یک گاز بی رنگ ، بوی تند و زننده شبیه استیک اسید وبسیار آتشزاست بدان معنی که ناگهان بدون نیاز به شعله ،آتش میگیرد. بزرگترین خطر گاز سیلان ، رفتار غیرقابل پیش بینی آن هنگام ترکیب با هوا است. مونوسیلان   SiH4 از اثر LiAlH4 بر SiO2 یا SiCl4 به دست می آید.

18 مهر

طلا با نماد شیمیایی Au ، فلزی نرم و شکل پذیر به رنگ زرد روشن و براق است، که یکی از کم واکنشترین عنصرهای جامد در شرایط معمولی می باشد.این فلز در طبیعت به صورت دانه ها ریز در میان سنگها و کانیها بلوری شده است.

18 مهر

آب فوق خالص (به انگلیسی: Ultrapure Water) به آب‌های خالص تر از آب مقطر که هدایت الکتریکی آنها کمتر از ۲ میکرو زیمنس بر سانتیمتر باشد اطلاق می‌شود. حداکثر خلوص آب ازنظر هدایت الکتریکی تا ۰٫۰۵۶ میکرو زیمنس می‌تواند برسد.

17 مهر

مالئیک انیدرید (Maleic anhydride) با فرمول شیمیایی C۴H۲O۳ یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاب‌کم ۷۹۲۳ است. که جرم مولی آن 98.06 g/mol می‌باشد. شکل ظاهری این ترکیب، بلورهای سفید است.

11 مهر

هیدروکینون (به انگلیسی: Hydroquinone) با فرمول مولکولی C6H6O2 و چگالی 1.3 می باشد که برای درمان کک و مک و لک موضعی و کلواسمای حاملگی، ملاسما و لکه‌های تیره و قهوه ای ناشی از نور آفتاب در سوختگی در کل تغییر رنگ پوست کاربرد دارد.

11 مهر

واکنشگر فولین (به انگلیسی: Folin's reagent) با فرمول شیمیایی C10H5NaO5S یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاب‌کم ۵۱۶۹۹۶ است. که جرم مولی آن ۲۶۰٫۲ g/mol می‌باشد.

10 مهر

هگزادکان (به انگلیسی: Hexadecane) یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاب‌کم ۱۱۰۰۶ است. شکل ظاهری این ترکیب، مایع شفاف بی‌رنگ است.

04 مهر

سلنیم

سلنیم عنصری با عدد اتمی 34، وزن اتمی 78.96، دمای ذوب 217درجه سانتی گراد، دمای جوش 684 درجه و چگالی 4.79 است. به صورت ناخالصی های سلنید در کانه های سولفید و به صورت کلاوستالیت و کروکسیت وجود دارد. از غبار حاصل از کاربرد کانه های سولفید استخراج می شود، در محلولKCN و توسط HCL ته نشین می شود.

خبرنامه

برای دریافت آخرین اخبار وبسایت در ایمیل خود به صورت رایگان در خبرنامه ما عضو شوید