آب اکسیژنه |هیدروژن پراکسید

هیدروژن پراکسید یک مایع بی رنگ، شفاف، کمی لزج با بوی خاص ضعیف و آمیختنی با آب به هر نسبت است.مقدار مولکولی آب اکسیژنه 34.02. است.آب اکسیژنه به شکل مایع بفروش می رسد. بیش ترین تراکم هیدروژن پراکسید به صورت تجاری موجود در جهان، 30 %،35 %،  50 %، 60 % و 70 درصد وزنی می باشد. آب اکسیژنه تقریبا در هر آشپزخانه ای وجود دارد اگر نه می توانید آن را از هر فروشگاهی خریداری کنید این یکی از بهترین و سودمندترین محصولاتی است که کاربردهای زیادی دارد، از پزشکی گرفته تا بهداشتی و تمیز کردن و ما در این بخش از سلامت نمناک به معرفی کاربردها و فواید آن در زمینه های مختلف خواهیم پرداخت.

ویتامین ب2

ویتامین B2 که به آن ریبوفلاوین(Riboflavin) نیز گفته می شود، ویتامینی محلول در آب و جز ویتامین های گروه ب است. ویتامین B2 با کمک سایر ویتامین های ب نقش مهمی در متابولیزم مواد غذایی و تبدیل آن ها به انرژی، فعالیت غدد فوق کلیوی و آرام سازی سیستم اعصاب مرکزی ایفا می کند.

برخی تحقیقات حاکی از آن است ویتامین B2 می تواند مانند آنتی اکسیدان عمل و اثرات مخرب رادیکال های آزاد را خنثی کند. ویتامین B2 با این مکانیزم به مانند سایر ویتامین هایی که خاصیت آنتی اکسیدان دارند از قبیل ویتامین C و ویتامین E سبب کاهش شانس ابتلا به بعضی از انواع سرطان می گردد. ویتامین B2 باعث کاهش تبدیل کلسترول خوب (HDL) به کلسترول بد (LDL) و با این عمل از رسوب کلسترول در رگ ها و سایر اندام های بدن می کاهد.

آکریل آمید Acrylamide یک ترکیب شیمیایی با فرمول C3H5NO است.

 ماده ای سفید رنگ، بلوری جامد و بی بوست که در آب و اتانول و اتر و کلروفرم حل می‌شود. آکریل آمید در پیش اسیدها، بازها، عامل‌های اکساینده، آهن و نمک‌های آهن، تجزیه می‌شود. بی گرمایش به آمونیاک تجزیه می‌شود و با گرمایش به منو اکسید کربن، دی اکسید کربن و اکسیدهای نیتروژن تجزیه می‌شود.

بوتیل آکریلات

بوتیل آکریلات (Butyl acrylate) یک ترکیب آلی با فرمول شیمیایی C4H9O2CCH = CH2 و مایعی بی رنگ با بویی تند و به شدت قابل اشتعال است. بوتیل آکریلات در مقیاس وسیع تجاری به عنوان پیش ماده تولید پلی بوتیل اکریلات استفاده می شود که در رنگ ها ، مواد درزگیر ، پوشش ها ، چسب ها ، سوخت ، منسوجات و پلاستیک ها استفاده می شود.

۴-متیل‌بنزآلدهید 4-Methylbenzaldehyde یک ترکیب شیمیایی با فرمول شیمیایی C۸H۸O یک ترکیب شیمیایی می باشد.

شکل ظاهری ۴-متیل‌بنزآلدهید مایعی بی‌رنگ با جرم مولی آن ۱۲۰٫۱۴۸۵۲ g/mol می‌باشد.

درباره روغن ایمرسیون

روغن ایمرسیون به معنای  غوطه ور شدن می باشد. در میکروسکوپ نوری ، روغن ایمرسیون روشی است برای افزایش تشخیص و قدرت تفکیک که در میکروسکوپ استفاده می شود. این امر با غوطه ور کردن عدسی هدف در روغن ایمرسیون که روغنی شفاف و با ضریب شکست بالا می باشد انجام می شود، بدین ترتیب دیافراگم عددی عدسی هدف افزایش می یابد.

گلوتاریک اسید به انگلیسی Glutaric acid یک ترکیب شیمیایی با فرمول شیمیایی C5H8O4است .

 گلوتاریک اسید یک دی کربوکسیلیک اسید خطی با شناسه پاب‌کم ۷۴۳ با جرم مولی آن ۱۳۲٫۱۲ g/mol می‌باشد.

دی‌ متیل کربنات به انگلیسی  Dimethyl carbonate یا DMC یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاب‌کم ۱۲۰۲۱ است. شکل ظاهری این ترکیب، مایع شفاف است

DMC یا دی‌متیل کربنات در دمای اتاق بی رنگ، شفاف، بوی کم، مایع کمی شیرین، نقطه ذوب 49C، جوش 90. 1 و غیر قابل حل در آب است.

اتیل استات Ethyl acetate یک ترکیب شیمیایی با فرمول شیمیایی C4H8O2 می باشد .

اتیل استات یک حلال ناقطبی است و شکل ظاهری آن مایع بی رنگ است. به مقدار کم در آب حل می‌شود (حدود ۸۰ گرم در لیتر). درجه جوش 77 °C دارد.

شماره های تماس :

   02166900058

   02166901187

   02166903037

شماره فکس : 02166596634

شماره تلگرام و واتس آپ:  09927282910 09362048289

کانال تلگرام :https://telegram.me/minatajhiz

اینستاگرام :https://www.instagram.com/minatajhiz_aria

ایمیل : minatajhiz_aria@yahoo.com